I když se původně předpokládalo, že si Samsung schová veškerá představení nových ohebných telefonů na 5. srpna a akci Samsung Unpacked, tak nakonec přece jen změnili názor. Dnes se tak světu poprvé představil Samsung Galaxy Z Flip 5G, pravděpodobně aby na velké akci zbytečně nebral místo na slunci dražšímu vlajkovému modelu Fold 2. Jde totiž o vylepšený „véčkový“ model, který si za pár měsíců existence vybudoval věrnou fanouškovskou základnu. Jen ta cena ho lehce brzdí…

Nový model Galaxy Z Flip 5G je ve většině ohledů zcela identický a hlavní změnou je tak výrazné vylepšení na procesorovém poli. Původní Snapdragon 855+ totiž nahradil zbrusu nový špičkový Snapdragon 865 Plus s vyššími takty. Telefon tak získal přístup k 5G sítím, což je ve světě rozhodně důležité. U nás zatím nikoli. Zbytek parametrů zůstal stejný, i když tvůrci halasí ohledně softwarových vylepšení jako propracovanější Flex Mode nebo nové pro funkce Edge Panel.

Takže se opět dočkáme „véčkového“ designu s ohebným 6,7-palcovým AMOLED panelem s rozlišením 2636 x 1080 pixelů, 8 GB RAM nebo 256 GB vnitřní UFS 3.0 paměti. Selfie kamerka ve vykousnutí displeje mí 10 Mpx rozlišení a hlavní fotoaparát se pak může pochlubit dvěma 12 Mpx senzory. Dále pak má Galaxy Z Flip 5G třeba 3300 mAh kapacitu baterie, 15W nabíjení a bezdrátové nabíjení nebo čtečku otisků prstů na straně telefonu.

Telefon bude k dostání v barvách Mystic Gray a Mystic Bronze a do prodejů by měl zamířit 7. srpna. Ke koupi bude přímo přes globální stránky Samsungu nebo třeba Amazon. Cena oproti předchozí verze narostla o 70 dolarů na 1449.99 dolarů, takže před pořízením radši vezměte hypotéku. V porovnání se 4G verzí ale jde jednoznačně o lepší volbu s výrazně vyšším výkonem. I tak bych raději počkal s ohebnými telefony až na příští rok a příznivější ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.