Dvojblok Xiaomi / Redmi to evidentně s výrobou kvalitních mobilních fotoaparátů myslí vážně a po šokujícím nástupu Mi CC9 Pro Premium a posléze skvělým Mi 10 Pro to dnes opět potvrdili. Do spárů testerů prestižního benchmarku DxOMark se totiž dostalo Redmi K30 Pro Zoom Edition a rozhodně si nevedlo špatně. Dosažených 120 bodů celkového výsledku totiž stačí na 10. příčku na žebříčku před stálicemi jako jsou například OnePlus 8 Pro nebo Samsung Galaxy S20 Plus. Slušný oddíl.

Redmi K30 Pro Zoom Edition vychází v drtivé většině parametrů z klasického K30 Pro (aneb Pocophone F2 Pro u nás), ale liší se v několika detailech právě ve výbavě fotoaparátu. Hlavní 64 Mpx 1/1.72″ senzor s OIS totiž doplňuje novým 8 Mpx telefoto senzorem s 3x optickým zoomem a dokonce také OIS. Vše pak ještě doladí 13 Mpx ultra-wide senzor a 2 Mpx senzor pro hloubku pole. Papírově tak určitě nedosahuje parametrů těch opravdu špičkových modelů, které jsou navíc i výrazně dražší. Ale výsledkem velkou část z nich nechává za sebou, za což tvůrci zaslouží potlesk.

Telefon byl v testu chválen za rychlý a přesný autofokus, skvělou expozici, výborné přiblížení a dobrou reprodukci barev. Menší výtky si pak fotoaparát odnesl za snímky v horším světle zejména uvnitř, nebo například za slabší dynamický rozsah u ultra-wide snímků. Velmi podobně pak dopadlo hodnocení videa. Dosažených 129 bodů za fotografie a 101 za video je na telefon v této cenové kategorii parádním výsledkem a my můžeme jen litovat, že Zoom Edition u nás není k dostání. Ale jde o další důkaz skvělé práce Xiaomi / Redmi na poli mobilní fotografie.