Dnešek je zasvěcen představování nových modelů herních telefonů a jejich rodina se rozroste minimálně o dva špičkové kusy. Na ASUS ROG Phone 3 stále ještě čekáme, ale Lenovo Legion Phone Duel už oficiálně spatřilo světlo světa. Čínské Lenovo tak konečně zapojilo do své herní skupiny Legion i mobilní telefony. A novinka se nebojí některých skutečně odvážných designových řešení, které určitě zaujmou. Výbava je pak také skutečně špičková a překvapivě velmi nízko je držena i cena.

Lenovo Legion Phone Duel má zajímavý design hlavně na zadní straně, kde najdete známe hvězdicové logo podsvícené barevnými LED. K dispozici je telefon v efektní černo-rudé, nebo modro-černé barevné kombinaci. To ale není hlavním designovým výstřelkem, protože dvojice zadních fotoaparátů (64 Mpx f/1.89 + 16 Mpx ultra-wide) je umístěna uprostřed zad telefonu těsně nad logem výrobce. A to ještě nic není proti umístění 20 Mpx f/2.2 selfie kamerky, která je ve výsuvném modulu na boku. Hodí se tak ideálně pro využití nebo streamování her při pozici telefonu „naležato“.

Displej je díky výsuvnému selfie modulu opravdu full-screen, i když nahoře a dole jsou přece jen stále viditelné rámečky. Jinak jde o 6,59-palcový AMOLED panel s FullHD+ rozlišením a hlavně 144 Hz obnovovací a 240 Hz samplovací frekvencí. Špičkové parametry pak doplní procesor Snapdragon 865 Plus spolu s až 16 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. A výkonu je vskutku na rozdávání, protože skóre v Antutu je závratných 648.871 bodů. A pochvalu si zaslouží i dopředu orientované stereo reproduktory.

Originálním řešením zaujme i 5000 mAh kapacita baterie, která je rozdělena na dva 2500 mAh články, jak se můžete přesvědčit na obrázku výše. Podporováno je zbrusu nové 90W rychlo-nabíjení Turbo Power, které zvládne telefon plně nabít jen za 30 minut. Jen musíte zapojit USB Type-C kabely do obou portů zároveň. Nabíječka v balení je samozřejmě má, takže se nemusíte o nic bát.

Kromě toho má Lenovo Legion Phone Duel také třeba NFC čip pro mobilní platby, Bluetooth 5.0, podporu Wi-Fi 6, dual SIM, kapalné chlazení nebo čtečku otisků prstů integrovanou v displeji. Dále pak trigger tlačítka pro ukazováčky při držení „naležato“, duální lineární motorky pro odezvu nebo možnost připojení k externímu displeji. Vše pak běží na systému ZUI 12 neboli Legion OS.

Telefon bude oficiálně k dostání i v Evropě a dorazit by měl hned ve čtyřech paměťových kombinacích. A ceny nejsou vzhledem k výbavě překvapivě nijak závratné. Za 8GB+128GB zaplatíte v Číně v přepočtu něco kolem 500 dolaů, 12GB+128G stojí asi 557 dolarů, 12GB+256GB přijde na 600 dolarů a konečně extrémní 16GB+512GB verzi koupíte už za masivních 857 dolarů. Velmi zajímavý vstup Lenova do silně konkurenčního prostředí herních telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.