Zdá se, že poptávka po hračkách pro kreativce je velká. Proto tu máme další 3D tiskárny, které tentokrát najdeme v nabídce e-shopu AliExpress. Samozřejmě i zde jsou tiskárny nabízeny se slevou a navíc jsou dodávány přímo z českého skladu. Tím tedy odpadají problémy s případnými doplatky nebo dlouhou dopravou. A protože tiskárny značky Creality jsou v naší nabídce stálicemi, podíváme se na modely Ender 3 a Ender 3 Pro. K nim přidáme ještě třetí kousek, a tím je tiskárna Tronxy XY-2 Pro.

Creality Ender 3

Začneme tím nejlevnějším modelem, kterým je tiskárna Creality Ender 3. Je dodávána jako DIY, což znamená, že si ji musíte poskládat sami. Ovšem není to nic složitého. Tiskárna má slušný poměr cena/výkon a nabízí spoustu solidních funkcí a parametrů. Jako například velké rozměry 220 x 220 x 250 mm tiskové plochy, novou hlavici MK-10, lineární V-slot uchycení rámu, dvojitou ochrana zdroje, navázání tisku při přerušení nebo širokou podpora 1,75 mm tiskových strun (filamentů) z materiálu jako PLA, ABS nebo TPU. Na AliExpress je nabízena za 167 dolarů s dodávkou z českého skladu.

Creality Ender 3 Pro

Podobné parametry má i její poněkud dražší sestra, tiskárna Ender 3 Pro. Opět se jedná o DIY model s parádním poměrem cena výkon. Může však nabídnout velice slušné parametry například s hlavicí MK-10, přesností tisku ±0,1 mm, pracovní tiskovou plochou 220x220x250 mm a podporou celé řady 1,75 mm tiskových strun. Nová technologie magnetického přichycení pak řeší často problematické odstraňování již hotového 3D modelu a rychlé zahřívání na 110℃ v pouhých 5 minutách je také velmi pozitivním číslem pro nadšené modeláře. Na AliExpress ji můžete momentálně pořídit za 196 dolarů. I tento model je dodáván z českého skladu.

Tronxy XY-2 Pro

Poslední 3D tiskárna, Tronxy XY-2 Pro, má také solidní parametry v kombinaci se slušnou cenou. Nabídne velkou pracovní plochu 255x255x260 mm a podporu široké škály 1,75 mm tiskových filamentů. Hliníkový rám tiskárny má silnou konstrukci a vysokou stabilitu. Vše potřebné při tisku se zobrazuje na 3,5 palcovém barevném a dotykovém displeji, který je velmi snadno ovladatelný. Samozřejmostí je upozornění na nedostatek tiskového vlákna nebo jeho odříznutí. Tisková hlava této 3D tiskárny má vylepšené chlazení s dvojitým ventilátorem. Ten by měl zajistit vyšší chladící efekt, stabilnější tisk a delší životnost tiskárny samotné. Určitě potěší i podpora microSD karty nebo USB připojení. Rychlost tisku je 20 až 100 mm za sekundu. 3D tiskárnu Tronxy XY-2 Pro můžete nyní pořídit na AliExpress za solidních 186,82 dolaru. I zde platí dodávka z českého skladu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.