Před pár dny prosákla na veřejnost informace, že představení skládacího telefonu Samsung Galaxy Z Fold 2 je v ohrožení. Údajně je to prý proto, že telefon zatím nemá zcela optimalizovaný firmware. Přesto přese všechno však tipaři doufali, že bude tento skládací model uveden už 5. srpna/augusta s tím, že do prodeje by se měl dostat až v září/septembri, nebo na začátku října/októbra.

Nyní společnost Samsung prostřednictvím svého oficiálního twitterového účtu vydává novou upoutávku na telefon Samsung Galaxy Z Fold 2. Ta v kratinkém videu potvrdila termín představení, kterým skutečně bude 5. srpen. Pravda je sice ta, že v samotné pozvánce není zmíněno jméno telefonu. Ale video, ve kterém se padající bronzová kapka mění v symbolická motýlí křídla, je dostatečně výmluvné. Jistě si v souvislostí s motýlími křídly vzpomenete na to, že Galaxy Z Fold 2 byl vždy vyobrazen s tapetou motýla na displeji. Konec konců i jeho tvar motýlí křídla připomíná.

Také obchodní název, do kterého v průběhu času přibylo písmeno Z, může symbolicky odkazovat na úspěšný model Galaxy Z Flip. Ten by také svým způsobem mohl při skládání motýlí křídla připomínat. A jaké bychom mohli očekávat u chystaného Galaxy Z Fold 2 parametry? Mělo by jít o vnitřní 7,59 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením 2213×1689 pixelů. Vnější obrazovka by měla mít 6,23 palce. Jako procesor bude použit Snapdragon 865 Plus s vyšším taktem a doplnit by jej mělo až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4365 mAh a jeden ze snímačů hlavního trojitého fotoaparátu by měl mít rozlišení 64 MPix. Zmíněné specifikace jasně naznačují, že opravdu nepůjde o levný přístroj. Dodejme ještě, že společně s tímto skládacím modelem bude představena i řada Galaxy Note 20, telefon Galaxy Z Flip 5G a sluchátka Galaxy Buds Live.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.