Na 5. srpna je naplánovaná velká představovací akce Samsungu, na které bychom se měli dočkat oficiálně i nové generace jejich ohebných telefonů. Galaxy Z Flip 5G má sice jako datum zahájení čínských předprodejů stanoveno už 22. července, ale asi si pořádně počkáme právě až na zmíněnou akci. Hlavním tahákem bude určitě špičkový Galaxy Z Fold 2 (nebo údajně jen Galaxy Fold 2, jak by měl znít oficiální název). O obou chystaných modelech už koluje hodně informací ohledně jejich výbavy, ale dnes jsme se dočkali konečně i novinek o ceně.

A podle velmi dobře informovaných novinářů z korejského listu ETNews bychom neměli čekat nějakou razantní změnu oproti minulé generaci. Údajné ceny pro korejský trh vypadají v podstatě identicky jako minule a opět tak budou telefony extrémně drahé. Vlajkový Galaxy Z Fold 2 by měl stát 2.4 miliony KRW (tedy asi 1990 dolarů) a levnější Galaxy Z Flip 5G pak 1.65 milionu KRW (tedy asi 1370 dolarů). Předpokládané zvýšení dostupnosti cen ohebných telefonů tak evidentně bude muset počkat do příštího roku.

Samsung-Galaxy-Z-Flip-5G.gif

Samsungu nehraje do not stále vysoká cena nezbytných komponent, v čele s extra tenkým UTG sklem pro displej. Podle novinářských informací stále probíhají i přímo v Samsungu diskuze o možnostech snížení cen v rámci např. dotovaných operátorských telefonů, ale obecně nepůjde o nic zásadního. Většina populace tak jen opět povzdechne a odloží jakékoli uvažování o ohebných telefonech do budoucna. Tedy doufejme, protože rok 2021 by měl znamenat už konečně cenový zlom i v této kategorii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.