Od té chvíle, kdy se profláklo, že společnost Lenovo chystá svůj první herní telefon Lenovo Legion, se o něm mluví v samých superlativech. Půjde o vlajkovou loď s obřím výkonem a speciálním herním designem. Mluví se i o vysoké obnovovací frekvenci displeje, duální baterií a super rychlém nabíjení. A na to se dneska speciálně podíváme.

Původní slogan, který avizoval, že herní telefon Lenovo Legion bude mít super rychlé nabíjení zněl asi takto: „Je 55 W opravdu dost?“. V té době se uvažovalo o tom, že telefon bude podporovat nabíjení s výkonem 65 W. To je totiž zatím nejrychlejší komerčně využívané nabíjení. O pár měsíců později se provalilo, že Legion dostane podporu nabíjení s výkonem 90 W. Nyní, pár dnů před představením telefonu, výrobce na čínské sítí odhalil podrobnosti o tomto nabíjení.

Technologie nabíjení má hybridní architekturu a dostala název Twin Turbo. Ať už se pod tímto názvoslovím skrývá cokoli, dokáže to nabít baterii s kapacitou 5000 mAh z nuly na 100% za pouhých 30 minut. Podle výrobce jde zatím o nejrychlejší nabíjecí technologii v rámci takovéto kapacity akumulátoru. Dále výrobce uvádí, že technologie je vybavena až 16 vrstvami zabezpečení proti přehřívání, přepětí a dalším aspektům, které souvisí s takovouto rychlostí nabíjení a kapacitou baterie. Z teaseru, který Lenovo zveřejnilo lze také vyčíst, že telefon bude mít dva nabíjecí USB-C porty. To by mělo usnadnit nabíjení přístroje během dlouhodobějšího hraní her. Jak vše bude vypadat při reálném používání telefonu bychom mohli zjistit už zanedlouho, protože představovačka je naplánována na 22. července/júla.