Ani dnes v nabídce novinkových informací nechybí něco o chystaném herním modelu Nubia Red Magic 5S. Pan ředitel firmy Ni Fei si dává záležet, aby pečlivě každý den předhodil hladovým davům nějakou tu novinku o jejich novém herním monstru. Nubia to letos s herními telefony opravdu rozjela a jde tak už o jejich třetí letošní model v této kategorii ( Redmi Magic 5G a Nubia Play 5G aneb Red Magic 5G Lite). Takže klasicky do třetice všeho dobrého ?

Dnešní odhalení pana ředitele pak potvrzuje opět 144 Hz AMOLED displej a 240 Hz samplovací dotykovou frekvenci, stejně jako u minulé generace. K dispozici bude také dvojice „ramenních“ herních dotykových tlačítek pro ovládání ukazováčkem, které budou mít dokonce 320 Hz samplovací dotykovou frekvenci. Asi bychom ale měli pro jistotu vysvětlit, co to vlastně znamená. Dotyková samplovací frekvence označuje kolikrát za sekundu zvládne obrazovka registrovat dotykový vjem. A samozřejmě platí čím vyšší, tím lepší.

Kromě toho už víme z minulých informací, že tenhle herní telefon bude monstrum se vším všudy. Potvrzen byl pro Red Magic 5S třeba procesor Snapdragon 865 Plus, až 16 GB LPDDR5 RAM, vnitřní paměť UFS 3.1 nebo speciální chladící systém využívají stříbro. Mělo by také s největší pravděpodobností jít o poměrně cenově dostupný kousek, takže něco na úrovni Black Sharku od Xiaomi. Herní telefony těží z úspor v oblasti fotoaparátů a často jsou tak navzdory extrémnímu výkonu velmi levné.