Nejočekávanějším telefonem ze stáje taiwanského ASUSu je sice stále herní ROG Phone III, ale byla by škoda zcela vypustit ze zřetele i klasické modely ZenFone. Ty vždy stály lehce mimo světla ramp, i když se skoro vždy jednalo o výborně vybavené špičkové telefony za dobré peníze. A protože na ZenFone 6 už pomalu začíná sedat prach, tak je nejvyšší čas dostat na trh jeho nástupce. Dnešní informace potvrzují procesory pro ZenFone 7 i ZenFone 7 Pro a opět půjde o jednoznačně o vlajkové modely se vším všudy.

Nedočkaví fanoušci totiž pečlivě s lupou probrali kernel zdrojové kódy zbrusu nových telefonů ASUS a nalezli jasné indikátory jejich výbavy. Označení modelů jako „ASUS ZF“ je vypovídající samo o sobě, ale k vidění jsou i jiné zajímavost. V kernelu je totiž vidět i použitá grafika a takty jader procesoru, takže není tak těžké vše dovodit. Základní verze ZenFone 7 tak s grafikou Adreno 650 a nejvyššími jádry na 2.84 GHz ukazuje na Snapdragon 865, přičemž ZenFone 7 Pro varianta pak dostane do vínku 3.09 GHz jádra, tedy Snapdragon 865 Plus.

Předchozí čínské zdroje také naznačují opět design s otočným „flip“ fotoaparátem telefonu, ale měl by mít větší počet senzorů než v minulosti. Stejně tak by měly telefony mít až 16 GB RAM a konečně také podporovat čtečku otisků prstů přímo v displeji. Že by AMOLED displeje ? Oficiální představení by mělo proběhnout už 22. července spolu s herním ROG Phone 3 a podle všeho bude minimálně základní verze ZenFone 7 levnější než herní sourozenec.