Oficiální představení OnePlus Nord už pomalu klepe na dveře, protože proběhne v úterý 21. července. A fanoušci značky jsou jako na trní, protože doufají konečně v opravdového pokračovatele sloganu „Flagship Killer“ z dřevních dob firmy. Poslední generace hlavní linie telefonů totiž byla sice skvělá, ale cenově se naprosto vyrovnala konkurenci. Takže Nord je poslední nadějí nás méně majetných na nadprůměrný telefon s nejlepším systémem na trhu. Tvůrci také chtějí opět psát historii s představením OnePlus Nord kompletně naplánovaným pro AR.

Nápad využít AR ( tedy Augmented Reality) pro představení OnePlus Nord je jistě zajímavý a neotřelý nápad, ale bohužel také původní plán zbytečně diskriminoval část publika. K využití AR je totiž s doprovodnou aplikací nutné vlastnit telefon s podporou Google ARCore a minimálně Android 7, nebo iOS 13.1 s Apple ARKit. A protože je samozřejmě cílem představit telefon co nejširšímu publiku, tak firma lehce změnila taktiku a vše bude možné zhlédnout i jinak, než jen skrze samostatnou AR aplikaci.

Sám šéf OP Carl Pei na OnePlus fórech potvrdil spolupráci se známým YouTouberem Unbox Therapy, takže vše bude k dispozici i během livestreamu na jeho kanále. Případně i přímo na stránkách OnePlus Nord AR. K mání budou  i další cizojazyčné streamy jiných YouTouberů, ale nepředpokládám, že by to většinu českých zájemců příliš interesovalo. Alternativní možnost zhlédnutí akce potěší mimo jiné i některé majitele přímo telefonů OnePlus, protože AR aplikace má podle všeho problémy s kompatibilitou na OnePlus 8 nebo OnePlus 5T. Ironie v praxi.