Kvůli pandemii koronaviru se letošní technologické veletrhy v hojné míře prostě a jednoduše rušily. Představovačky nových produktů se také přesunuly jen na online streamy, takže velké akce v reálu skoro vymizely. A i když se momentálně leckde řeší druhá vlna nákazy, tak je zářijový berlínský veletrh IFA rozhodnut v omezené míře podniknout vše v klasickém střihu. Tedy jako spíše Special Edition IFA, protože kvůli regulacím budou návštěvníci vždy omezeni maximálně na 1000 lidí současně. Ale i tak jde o pokrok.

A podle posledních zpráv by se poprvé na tomto veletrhu mohla přestavit kometa posledních měsíců, čínské Realme. Firma pak má dle vyjádření jejího šéfa na IFA v Berlíně naplánováno něco speciálního, i když pro jistotu nezacházel do detailů. To ale za něj okamžitě udělali analytici. Ti předpokládají, že tato dceřiná společnost OPPO by mohla v Berlíně oficiálně představit novou vlajkovou loď Realme X3 Pro, která už by měla mít i čerstvou technologii 125W rychlo-nabíjení UltraDart.

Pro Realme by to znamenalo zkompletování řady X3, která zatím zahrnuje dvojici modelů (základní X3 a X3 SuperZoom) a za velmi dobré peníze nabídly skvělou výbavu. Firma se sice rozhodla k použití starší generace procesorů Snapdragon 855 Plus, ale to na druhou stranu umožnilo opravdu bezkonkurenční ceny. A SD 855 Plus je stále výkonnostní monstrum se vším všudy. Nové X3 Pro by ale mělo být zcela bez kompromisů a do vínku údajně dostane aktuální Snapdragon 865 Plus. Tak uvidíme, jak to pohne s cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.