Nová technologie 100W rychlo-nabíjení ze stáje Xiaomi už je připravena k masovému nasazení, jak o tom ostatně informuje v našem článku pár dní zpátky. Čínský gigant ji sice ještě oficiálně neoznámil, ale vzhledem k lavině podobných oznámení od konkurence z OPPO, IQOO nebo Realme asi nebude chtít být moc pozadu. Možná ale výrazný skok v rychlosti nabíjení nebude jediným příjemným překvapením, které Xiaomi v brzké budoucnosti pro fanoušky připravuje.

Oblíbený čínský leakster DigitalChatStation se totiž ve svém posledním příspěvku zmínil, že by 100W rychlo-nabíjecí technologie Xiaomi měla znamenat i nárůst kapacity baterie. Konkrétně tedy u chystaného vlajkového modelu. Jeho vyjádření jde interpretovat i jako náznak dosud největší kapacity telefonu od Xiaomi v historii. Rekord zatím drží modely již pohřbené řady Mi Max 3 s 5500 mAh, potažmo 6000 mAh Pro verze. Vzhledem k tomu, že současná vlajková řada Mi 10 má 4500 mAh kapacitu, tak by se mohlo jednat o pořádný skok.

Samozřejmě jde jen o jeden názor a spekulaci, i když od obvykle skvěle informovaného zdroje. Oním vlajkovým modelem by mělo být Xiaomi Mi 10 Ultra (neboli v čínském názvosloví Mi 10 Super Large Cup), které se obecně očekává někdy v průběhu srpna. Mělo by jít o první telefon Xiaomi se 120 Hz AMOLED displejem nebo procesorem Snapdragon 865 Plus. Určitě ale také půjde o drahý špás, jehož základní cena přesáhne 5000 juanů (715 dolarů). A o globálních cenách raději nechci nic vědět…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.