Před pár dny, tedy konkrétně 15. července jsme se na velké představovačce Xiaomi dočkali celé řady nových velmi zajímavých produktů, které byly potvrzeny pro globální trhy. Netrvalo dlouho a dostala se k nám tisková zpráva společnosti Witty Trade s.r.o, která je oficiálním distributorem Xiaomi pro naše luhy a háje. Z ní pak vyčteme plány na dostupnost drtivé většiny odhalených novinek, ale některé plánované oficiální ceny jsou poměrně překvapivé. A ne zrovna v dobrém slova smyslu.

Na český trh dorazí hned tři nové modely elektro koloběžek od Xiaomi, protože k vlajkovému Mi Electric Scooter Pro 2 a odlehčenému Mi Electric Scooter 1S (detaily v našem článku) přibyl ještě zcela základní model Mi Electric Scooter Essential. Ten je podobný dvěma dražším kusům, ale má dojezd pouhých 20 km na jedno nabití. Potud vše v pořádku, ale úsměv lehce zatuhne při pohledu na ceny. Mi Electric Scooter Pro 2 se totiž bude prodávat za 16.990 Kč, Mi Electric Scooter 1S v předprodejích za 13.990 Kč a Mi Electric Essential za 10.999 Kč.

Dražší než jinde v Evropě ?

Globální představovačka Xiaomi totiž ukázala v podstatě doporučené evropské ceny přímo v eurech, takže rozhodně nejde o klasicky levnější čínské ceny. Ty jsou ještě mnohem níže. I tak se ale Scooter Pro 2 má prodávat za 499 euro a Scooter 1S za 399 euro. Tedy hrubým přepočtem zhruba 13.300 a 10.600 Kč.  Oficiální české ceny koloběžek tak z mého pohledu moc nedávají smysl, zejména při pohledu na další zveřejněný kousek. Redmi 9A totiž má českou ceny 2699 Kč s dostupností v srpnu, což přesně odpovídá evropským 99 euro. Zvláštní.

Distributor potvrdil i příchod TWS sluchátek Mi True Wireless Earphones 2 Basic, chytré televizní tyčinky Mi TV Stick a herního monitoru Mi Curved Gaming Monitor 34”. V jejich případě ale zatím netušíme ani datum dostupnosti, ani cenu. Jen se asi opět připravte na vyšší ceny oproti evropskému průměru. Podle všeho se také nedočkáme modelu telefonu Redmi 9C, který bude limitován jen pro některé regiony.