Značka Nubia už má s herními telefony poměrně obsáhlé zkušenosti a jejich řada Red Magic patří k těm nejzajímavějším. Před zhruba čtyřmi měsíci jsme se dočkali zatím posledního zástupce této řady s Red Magic 5G a opět bylo o co stát. Šlo o první telefon se 144 Hz AMOLED displejem a ke chlazení Snapdragonu 865 byl použit i klasický větráček uvnitř telefonu. Doba pokročila a tak už nás ředitel firmy začal pomalu krmit prvními informacemi o chystaném nástupci – Nubia Red Magic 5S.

A půl-generační novinka by měla přinést i několik jednoznačných vylepšení. Jako první samozřejmě přijde na řadu procesor Snapdragon 865 Plus s vyššími takty jader (až na 3.1 GHz) i grafického čipu. Takže podobně jako chystaná konkurence v této kategorii v podobě Lenovo Legion nebo ASUS ROG Phone 3. Kromě toho ale nabídne opět i LPDDR5 RAM a hlavně UFS 3.1 vnitřní paměti. K dispozici by také měla být proprietární firemní technologie Magic Write pro optimalizace čtení a zápisu pamětí. Každý i drobný pokrok ve výkonu je u herního telefonu vítaný.

Kromě toho nás prezident Nubia, pan Ni Fei, na Weibo navnadil i na vylepšený systém chlazení, i když raději nezacházel do detailů. Podle jeho slov ale bude využívat stříbra, které má tepelnou vodivost 420 a kraluje tak žebříčku i před mědí nebo zlatem. Navíc to nabízí velmi vtipnou slovní hříčku ve spojitosti s touto technologií „Ice Ag“. Přesné datum představení telefonu si také firma ještě nechává pro sebe, ale čekal bych srpen nebo maximálně září, kvůli zachování konkurenceschopnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.