Informace ohledně Fan Edition Samsung Galaxy S20, který se na mnoha trzích objeví jako Samsung Galaxy S20 Lite, rostou jako houby po dešti. Aktuálně tady máme doplnění jeho specifikací a je třeba říci, že tento model vypadá v mnoha ohledech slibně.

Nejnověji se k němu vyjádřil známý leakster Ice Universe, který si vzal na paškál jeho specifikace. Uvádí, že telefon dorazí ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 a znovu informuje, že model bude vybaven procesorem Snapdragon 865. Původní info mluvilo o tom, že telefon bude vybaven procesorem Snapdragon 855 nebo Snapdragon 765G, nikoli Snapdragon 865.

Uvádí se také, že se dočkáme i AMOLED displeje. Ale zřejmě se nedočkáme 120 Hz obnovovací frekvence, stejně jako u zbytku „normální“ řady Galaxy S20. Cena telefonu je považována za „ucházející“. Stále však neexistuje větší upřesnění. Telefon však bude mít certifikaci IP68.

Samsung Galaxy S20 LITE (Fan edition) bude představen v říjnu

Navzdory nedávným problémům, společnost Huawei stále zdárně bojuje na trhu chytrých telefonů. Nedávná zpráva informovala, že čínský výrobce sundal z první příčky Samsung a stal se největším výrobcem smartphonů na světě. A to se samozřejmě Samsungu nelíbí. Podle korejského média ETnews plánuje Samsung Electronics každý měsíc od srpna do října uvést na trh nový „strategický“ smartphone. Společnost představí řadu Galaxy Note 20 v srpnu. V září zahájí Galaxy Fold 2, zatímco Samsung Galaxy S20 Lite (Fan Edition) dorazí v říjnu.

Co se týče specifikace pamětí, tak zde se stále pohybujeme na tenkém ledě, ale je jasné, že se dočkáme minimálně 128 GB interního úložiště. Na tomto telefonu také poběží Android 10 s nadstavbou One UI 2.5.

Na kompletní specifikace si ale stále budeme muset počkat. Připomeňme, že řada Galaxy S10 má také variantu Lite. Nejzajímavější součástí Samsung Galaxy S10 Lite je pravděpodobně jeho procesor. Tento smartphone je dodáván s Snapdragon 855. Je to stejný chipset, jaký používá celá řada Galaxy S10. Pokud se jedná o Samsung Galaxy S20 Lite, pak tento smartphone nepřeruší tradici a také dorazí se Snapdragonem 865, jako zbytek jeho řady.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.