Telefony řady Xiaomi Mi MIX vždy patřily mezi ty designově „odvážné“ v portfoliu značky a tvůrci se na nich patřičně vyřádili. Momentálně se už netrpělivě čeká na novou generaci Mi MIX 4, která by podle všech předpokladů měla dorazit někdy na podzim. Proto je jen logické, že když se někde objeví snímky s rendery telefonu označeného jako Mi MIX 2020, tak to vyvolá velký zájem. To se přesně dnes stalo na stránkách ruské odnože čínského giganta Alibaby jako součást reklamních bannerů.

Snímky údajného Mi MIX 2020 jsou opravdu velmi divoké a podobný design jsme zatím neměli tu čest vidět. Zachycují totiž telefon, který se snaží problém umístění selfie kamerky a senzorů vyřešit zcela neotřelým způsobem a obejít veškerý vykousnutí, nebo výsuvné moduly. Nabídne tak rozšířené tělo telefonu na pravé straně vedle displeje s jakousi extra lištou pro dvojici selfie senzorů a některá hardwarová ovládací tlačítka. Lehce bizarní. Stejně tak vzadu je pak vidění velmi výrazný modul se čtyřmi senzory hlavního zadního fotoaparátu.

Při bližším pohledu je ale zřejmé, že se o reálný telefon opravdu nejedná. Modul zadního fotoaparátu úplně nesedí s okraji telefonu, takže jde spíše o nepovedený pokud ve Photoshopu. A protažený okraj displeje s extra lištou ? I na odvážné Xiaomi jednoznačně příliš velká výstřednost. Navíc se velmi brzy ukázalo, že dnešní rendery jsou založené na jednom ze starších patentů a na 99 % by opravdu neměly mít s opravdovým Mi MIX 4 (nebo Mi MIX 2020) nic společného. Ale určitě zaujaly.