iQOO hraje ve strategii společnosti VIVO velmi důležitou roli. Jak víme, všichni hlavní čínští výrobci smartphonů mají své vedlejší značky: Huawei má Honor, Xiaomi má Redmi, OPPO má Realme a VIVO má iQOO. To výrobcům pomáhá řídit různé strategie a zacílit na různé skupiny zákazníků (i když je otázkou, zda by to nezvládli pod jednou značkou). V tomto ohledu bylo iQOO vždy známé pro svůj skvělý poměr ceny a výkonu. Je to tedy soupeř a vyzyvatel značky Redmi. A nově značka bez fanfár oznámila nový model iQOO U1. Je poháněn Chipsetem Snapdragon 720G. Existuje tedy pádný důvod si myslet, že tento telefon chce být přímou konkurencí Redmi Note 9.

iQOO U1 – Displej

Pokud jde o další funkce, iQOO U1 je vybaven displejem o velikosti 6,53 palce. Jeho poměr obrazovky k tělu je 90,72%. Což vůbec není špatné číslo. Tloušťka těla je 8,46 mm a měl by se pohodlně držet se v ruce. Tlačítko napájení na boku rovněž obsahuje modul pro rozpoznávání otisků prstů. Mimochodem, u smartphonů z této řady je to již běžná praxe.

Hardware

Jak již bylo řečeno, pod kapotou telefonu tiká procesor Snapdragon 720G. Ve srovnání se Snapdragonem 712 je výkon procesoru zvýšen o 23% a u GPU je vyšší o 15%. Víme také, že iQOO U1 přichází s úložištěm UFS 2.1 a pamětí LPDDR4X. Existuje několik variant kombinací pamětí. Nejvyšší verze ale přijde s 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště.

Smartphone iQOO U1 má baterii o kapacitě 4500 mAh, která podporuje nabíjení 18 W. Byla doba, kdy byla taková rychlost nabíjení považována za rychlé nabíjení. Ale vzhledem k současným technologiím rychlého nabíjení od OPPO nebo VIVO, ji již nemůžeme považovat za rychlé nabíjení. V balení u telefonu bude 18W nabíječka.

Design

iQOO U1 je telefonem s tělem z jednoho kusu. Na výběr jsou také tři barevné varianty – secret black, sunny frost white a star blue.

Kamery

Na zadní straně tento telefon disponuje 48MP AI hlavním fotoaparátem. Ten dále doplnil makro objektiv 2MP a objektiv hloubky ostrosti 2MP.

iQOO U1 – Ceny

Jak bylo uvedeno výše, iQOO U1 má několik variant: verze 6 GB + 64 GB stojí 1198 juanů (171 $), 6 GB + 128 GB pak 1398 juanů ($ 200), 8 GB + 128 GB přijde na 1598 juanů (228 $). No a zrovna dnes byl zahájen předprodej tohoto telefonu. Samotný prodej pak začne 23. července.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.