Posledních pár let se společnost HTC snažila konkurovat konkurentům v podobě Samsungu, Apple a OnePlus. Vzhledem k agresivnímu trhu a svému upadajícímu podílu, však přestala společnost na určitou dobu uvádět nová zařízení ze segmentu smartphonů na trh. Minulý měsíc se ale značka znovu zapojila do klání, díky poněkud nešťastnému uvedení svého prvního 5G telefonu s názvem HTC U20 5G spolu s Desire 20 Pro. Nyní to vypadá, že HTC pracuje na dalším smartphonu a bude se jednat o HTC Wildfire E2.

Klíčové specifikace HTC Wildfire E2 jsou venku díky Google Play Console

HTC Wildfire E2

HTC Wildfire E2 bude entry-level smartphonem od tchajwanské společnosti. Objevil se v Google Play Console se seznamem klíčových specifikací. Podle tohoto výpisu přijde smartphone s 6,2-palcovým displejem s rozlišením 1520 x 720 pixelů. Zařízení bude pohánět chipset Helio P22 doplněný 4 GB RAM a 64 GB interní paměti. SoC Helio P22 má osm jader Cortex-A53, z nichž čtyři jsou taktovány na 1800 MHz a zbývající čtyři na 1500 MHz.

Na telefonu poběží operační systém Android 10 a čtečka otisků prstů bude na zadní straně. . Stejně jako u jiných výpisů u Play Console jsme se dočkali i předního designu zařízení. Displej bude klasický waterdrop, ve kterém je umístěn přední fotoaparát. Bohužel, o zadní části telefon nemáme zatím žádnou představu.

Zdá se, že se HTC v průběhu letošního roku chystá představit více zařízení a snaží se dostat zpět mezi aktivní hráče na trhu. S ohledem na to očekáváme, že se v nadcházejících týdnech dočkáme více informací.

Specifikace HTC U20 5G

Připomeňme si, že první 5G smartphone HTC U20 5G přišel se 6,8-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením a hustotou pixelů 387 PPI. Smartphone pohání chipset Snapdragon 765G ve spojení s 8 GB RAM a 256 GB interní paměti. Jako GPU je zde Adreno 630. Pokud jde o kamery, telefon disponuje čtyřmístným zadním kamerovým modulem se 48MP primárním senzorem, 8MP ultraširokým objektivem, 2MP makro a 2MP hloubkovým objektivem.

Pro autoportrét a videohovory je v zářezu umístěna přední 32MP selfie kamera. Baterie má kapacitu 5 000 mAh a podporuje 18W rychlé nabíjení. Jako OS je zde Android 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.