Před pár dny jsme měli možnost vidět obrázek v podstatě kompletními specifikacemi chystaného OnePlus Nord, ale stále nešlo o oficiální informace. Dnes si ale můžeme definitivně odškrtnout fotoaparáty a jejich specifikace u tohoto telefonu, protože se k nim na oficiálních fórech OnePlus vyjádřil zástupce firmy, zodpovědný za tuto kategorii. A podle jeho slov došlo k rozhodnutí o celkem šesti foto-senzorech (4 vzadu a 2 selfie) na základě odezvy uživatelů během programu Open Ears Forum. Díky tomu tak Nord papírově překonává i základní OnePlus 8.

Ale pojďme se tedy přímo podívat na potvrzenou foto výbavu telefonu. Hlavním senzorem OnePlus Nord bude opravdu 48 Mpx Sony IM586 se světelností f/1.75, EIS a OIS (tedy optickou stabilizací). Jde tak asi o zcela identický senzor jako má OP8. Ten pak doplní 8 Mpix ultra-wide senzor s úhlem záběru 119° (lepší než 116° u OP8), 5 Mpx senzor pro výpočet hloubky pole a 2 Mpx makro čočka. Tvůrci také samozřejmě slibují pokročilé softwarové funkce a nastavení, ale to se od moderních telefonů velkých značek očekává tak nějak automaticky.

A zanedbaná nebude ani selfie fotoaparát, který má dokonce parametry lepší na všech frontách než high-end modely OnePlus. Poprvé je totiž duální a hlavní 32 Mpx Sony IMX616 doplní ještě 8 Mpx ultra-wide čočka. Ta bude mít na selfie snímač velmi slušný úhel záběru 105° a určitě se tak bude hodit. Nové kombo selfie kamerek pak také údajně má i zbrusu nové algoritmy, které by měly využívat možnosti AI a dlouhých časů expozice na snížení šumu i ve špatných světelných podmínkách. No nebudeme lhát, jsme velmi zvědaví a natěšení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.