Mnoho společností vyrábějících smartphony věří, že jejich zákazníci jsou zvyklí na střední a menší telefony. Samsung při současné řadě Samsung Galaxy S20 nabízel uživatelům modely s displejem o úhlopříčce 6,2 palce. Větší byl až Samsung Galaxy S20 Ultra, který přišel s 6,9-palcovým displejem. Zdá se však, že tento trend bude notně narušen s nadcházející řadou Samsung Galaxy S21.

Samsung Galaxy S21 Ultra – bude mít 7,1-palcový displej?

Čínské zdroje nyní tvrdí, že společnost Samsung při přípravě své další vlajkové lodi, která se může jmenovat Samsung Galaxy S21 nebo Galaxy S30, již rozhodla o velikosti displejů. Pokud budeme věřit aktuálním zprávám, celá nová řada bude vážně obří.

Velikost displeje nejslabšího modelu Samsung Galaxy S21 by totiž měla být 6,9 ​​palce, prostřední model obdrží 7-palcový displej a Samsung Galaxy S21 Ultra bude vybaven 7,1-palcovým displejem.

Pokud jde o řadu Samsung Galaxy S21, stojí za to si také připomenout spekulace, že Samsung nepoužije příliš drahý Snapdragon 875 SoC a místo něj nasadí sérií Exynos 1000 SoC. Tím si sníží náklady, přičemž cena zůstane beze změny.

Uvádí se, že série Exynos 1000 bude vyráběna 5nm výrobním procesem. Grafický procesor pak bude inovativní řešení od AMD Radeon.

Kódové označení nadcházející série Galaxy S21 je Galaxy U

Zatímco veřejnost očekává vydání řady Galaxy Note 20 v srpnu, korejský Samsung již cílí na vlajkové lodě pro příští rok.

Tentokrát byly podrobnosti sdíleny slavným leaksterem Ice Universe na čínské sociální síti Weibo. Podle tohoto zdroje se nová řada S21 interně označuje jako „Galaxy U“. Kromě toho si prý Samsung stanovil za cíl uvolnit tuto řadu za nižší cenu pro uživatele. Pro zákazníky vypadá snížení cen atraktivně, ale společnost bude muset za tímto účelem učinit řadu kompromisů.

Samsung prý totiž vážně uvažuje o vytvoření „vlajkové lodi“ se slabšími specifikacemi. Základní model Galaxy S21 tak může displej pouze Full HD+ s obnovovací frekvencí 60 Hz. Ve srovnání s vlajkovou lodí Galaxy S20 je to znatelný krok zpět. Pro uživatele, kteří budou chtít získat nejlepší model S21, tak nezbude nic jiného než nákup Galaxy S21 Ultra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.