Příští telefon od Xiaomi skrytý pod modelovým číslem M2007J1SC už prošel v Číně certifikačními procesy 3C a MIIT, takže jeho představení už opravdu nebude daleko. A naši oblíbení šikulové z XDA-Developers opět rozebrali do šroubku zdrojový kód MIUI 12, kde nalezli některé zajímavé informace spojené právě s tímto kouskem. V systému je tento nový model Xiaomi skrytý pod označením „CAS“ a váží se k němu některé konkrétní hardwarové parametry, jako je i 120W nabíjení.

Pro začátek by mělo příští Xiaomi disponovat právě zbrusu novým 120W rychlo-nabíjením a také procesorem Snapdragon 865 Plus. I když zcela vyloučen není ani klasický Snapdragon 865. Původně se počítalo se 108 Mpx senzorem hlavního fotoaparátu, ale vypadá to na 48 Mpx senzor. Ale čistě megapixely nejsou všechno a tohle by měl být velký senzor, takže na rozlišení bleskurychle zapomenete. Spekuluje se minimálně o trojici zadních senzorů, hlavní by měly doplnit ultra-wide čočka a další s periskopickým optickým zoomem. Šušká se i o speciální funkci „supermoon“ na fotografie měsíce.

Podle všeho se ale v případě této verze jedná o telefon určený čistě pro čínský trh, ale globální zákazníci ještě nemusí zoufat. Oblíbený „leakster“ DigitalChatStation totiž nedávno přinesl informace o chystaném telefonu od Xiaomi s modelovým číslem M2007J1S. Podobnost čistě náhodná, takže by se s největší pravděpodobností mohlo jednat právě o globální verzi. A hovoří i o 120 Hz displeji a spoustě dalších pozitivních vychytávek. Takže snad se v srpnu opravdu něčeho podobného dočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.