Dozvuky včerejší velké představovací akce Xiaomi cítíme ještě dnes a tak ke třem článkům přihodíme nakonec ještě jeden. Abychom přece jen veškeré novinky zkompletovali a nic nenechali jen tak ladem. Poslední dvojicí představených produktů jsou elektro-koloběžky, se kterými má firma už pár let po světě velké úspěchy. První M365 Electric Scooter spatřil světlo světa už v roce 2017 a od té doby už mu přibylo pár sourozenců. Posledním duem je pak Mi Electric Scooter Pro 2 a Mi Electric Scooter 1S.

Začněme tím lepším a dražším modelem, kterým je Mi Electric Scooter Pro 2. Ten vylepšuje zejména dojezd koloběžky, který je maximálně na jedno nabití až 45 kilometrů. Maximální rychlost zůstala na 25 km/h a vyjedete teoreticky i 20% stoupání . Přece jen 300W motor už je slušný základ. Koloběžka je samozřejmě skládací, ale je poměrně těžká se 14.2 kg. Zabudovaný LCD displej také potěší, stejně jako duální systém brzd. nové 8,5-palcové pneumatiky nebo vylepšená světla či odrazky po stranách. Na trh tento kousek míří se sympatickou cenou 499 euro.

A pokud byste nad patřili k opravdovým fajnšmekrům, tak bude k dispozici i jedna speciální verze. Ta byla projektována ve spolupráci se závodním týmem F1 Mercedes-AMG Petronas a Xiaomi tak získali další velké jméno do sbírky. Přesné detaily této verze zatím nebyly upřesněny, ale určitě půjde minimálně po designové stránce o velké změny.

Druhou novou koloběžkou pak je Mi Electric Scooter 1S, což je ale v podstatě přeznačený MIJIA Electric Scooter 1S. Zachovává si většinu výhod Pro modelu, ale samozřejmě došlo i k některým kompromisům. Dojezd je tak díky menší baterii jen kolem 30 kilometrů a 250W motor je o něco slabší. Na druhou stranu je pak koloběžka lehčí se 12.5 kg. A vyjde také podstatně levněji, protože se na evropském trhu bude prodávat za 399 euro. Tak kterou si vyberete ?