Dnešek je ve znamení velké představovačky ekosystému Xiaomi a budeme se mu věnovat podrobněji v sérii hned trojice článků. Pro začátek odškrtneme ze seznamu jednoho starého známého, protože se konečně po dlouhých týdnech dostala na globální trhy ta správná verze chytrého náramku Mi Band 5. Tedy abychom byli absolutně správní v pojmenování – Mi Smart Band 5. A nová verze samozřejmě může nabídnout oproti předchůdci celou řadu vylepšení a drobných evolučních drobností.

Některé jsou poměrně zásadní, jako je třeba o plných 20 % větší AMOLED displej s úhlopříčkou 1,1-palce a rozlišením 126 x 29 pixelů. Po designové stránce se nezměnilo skoro nic, ale dočkáme se mnohem kvalitnějších senzorů, třeba toho hlavního pro snímání srdečního tepu nebo sledování spánku. Narostl také počet sledovaných sportů a dojde i na věci jako je trenažer veslování, skákání přes švihadlo nebo jóga. Nový je i systém magnetického úchytu pro nabíjení, takže nemusíte vždy sundávat silikonový pásek. A novinkou je i třeba ovládání závěrky fotoaparátu telefonu nebo sledování stresu či menstruačních cyklů.

Bohužel se ale potvrdily pesimistické odhady a tak navzdory prvotním nadějích opět globální verze nevede NFC čip pro mobilní platby. Tak třeba příště… Lehce narostla i oficiální cena, která činí 39.99 euro, tedy v přepočtu něco kolem tisíce korun. Ale první várka prodejů by měla být k mání o něco levněji jen za 34.99 euro. Na výběr bude i hned šest barev silikonových řemínků, takže určitě nebude uražen váš smysl pro eleganci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.