Před epidemií koronaviru mluvilo Xiaomi o nové technologii nabíjení, která by měla překročit výkon 100 W. Jak víme, kapacita baterie se v tuto chvíli neočekává, že by se radikálně změnila. Aby se nějak vyřešil problém spojený s častým nabíjením, výrobci se rozhodli zavést jiný přístup. Místo zvyšování kapacity baterie (která také zvyšuje tloušťku těla smartphonů) a nabídky různých technologií úspory energie, chtějí uživatelům umožnit, aby strávili méně času nabíjením svých smartphonů. Proto několik hlavních značek zavedlo vlastní řešení rychlého nabíjení. První však bylo Xiaomi. A dnes tady máme docela zajímavou informaci o certifikaci Xiaomi 5G telefon se 120W nabíjením.

Xiaomi 5G telefon se 120W rychlým nabíjením dostal 3C certifikaci

Ukázalo se, že telefon s modelovým číslem M2007J1SC prošel certifikací 3C. To nám neříká zrovna nic zajímavého. Ale když se podíváme na podrobnosti certifikačního dokumentu, můžeme vidět, že náš protagonista přijde se 120W (20V, 6A MAX) nabíječkou. Jinými slovy, mluvíme o prvním smartphonu od Xiaomi podporujícím 120W technologii rychlého nabíjení.

Certifikace 3C ukazuje, že žadatelem a výrobcem tohoto 5G smartphonu je Xiaomi Communication Technology Co., Ltd .; výrobním závodem je společnost Fuzhikang Precision Electronics (Langfang) Co., Ltd .; a první datum certifikace je 13. července.

Xiaomi 5G telefon

Podle některých blogerů z Weibo bude nový vlajkový model Xiaomi M2007J1SC vydán kolem srpna. K tomu navíc tvrdí, že tento telefon bude vybaven displejem s vysokou obnovovací frekvencí.

Pokud jde o samotnou nabíječku, ta má již dávno certifikaci 3C u modelu MDY-12-ED. První certifikační datum je 28. června a výrobcem je Xiaomi Communication Technology Co., Ltd. Certifikační informace ukazují, že tento napájecí adaptér podporuje protokol rychlého nabíjení až 120 W (20V 6A) a je použitelný pro nadmořské výšky do 5000 metrů. Což zrovna u nás nenajde velkého využití, ale někteří horolezci by z toho snad mohli mít radost 😊