Dnešní představovací akce Xiaomi byla opravdu obsáhlá a tak nám zbývá celá řada velmi zajímavých novinek. Nebudeme se věnovat dvěma novým variantám jejich elektro-koloběžek a raději se zaměříme na zajímavější elektronické produkty. Konečně se totiž dostal na trh miniaturní tyčinkový TV box Mi TV Stick a také bude na globálním trhu ke koupi skvělý prohnutý herní monitor od Xiaomi. A jako bonus také levnější varianta jejich úspěšných bezdrátových TWS sluchátek. Ale popořadě.

Mi TV Stick

Jako první si vezmeme na paškál nový tyčinkový TV box Mi TV Stick, který je parádní volbou pro extrémně dostupné funkce chytré televize. Má totiž jen samé výhody a životní jistoty, protože na něm běží přímo Android TV se vším všudy ve ve verzi s Android 9. Tyčinku jen píchnete do HDMI portu televize a máte k dispozici veškeré vymoženosti. Hardware je sice jen základní s quad-core procesorem, 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti, ale naprosto dostačující.

Navíc máte i vestavěný Chromecast, což je při ceně levnější než samotné Chromecast zařízení poměrně úsměvné. Potěší i podpora Dolby Audio nebo DTS a v balení dokonce dostanete i Bluetooth dálkové ovládání s hlasovým ovládáním Google Assistant. A samozřejmě vše má i dual band Wi-Fi ac. Cena je navíc pouhých 39.99 euro a jde tak bez debat o jasnou volbu v této kategorii. Jedná se sice jen o 1080p verzi, ale časem by se měla objevit i 4K varianta.

Mi Curved Gaming Monitor 34″

Pokud patříte k hráčům počítačových her, tak vám asi nejsou neznámé obří výhody super-širokoúhlých monitorů s poměrem stran 21:9. Sám jsem majitelem jednoho takového a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že není cesty zpět. A globální dostupnost jednoho takového fantasticky vybaveného monitoru od Xiaomi to jen podtrhne díky skvělé ceně. Prodávat se totiž bude jen za 399 euro, tedy v přepočtu za nějakých 10 tisíc korun. To je zcela bezkonkurenční nabídka.

Tento monitor nabídne 34″ úhlopříčku s poměrem stran 21:9 a rozlišením 3440 x 1440 pixelů. Obnovovací frekvence je výborných 144 Hz, barevné pokrytí 121 % sRGB a navíc je podporována technologie FreeSync Premium. Je také zakřivený pro lepší ponoření do her a výškově nastavitelný. K dispozici je také možnost uchycení na zeď a ve stojanu můžete schovat i otravné kabely. Tohle je opravdu za tu cenu neskutečná láce.

Mi True Wireless Earphones 2 Basic

A jako poslední pak dnes mrkneme na nová bezdrátová TWS sluchátka. Jde o lehce odlišnou verzi již existujících Mi True Wireless Earphones 2 s jiným designem nabíjecího boxu a USB Type-C nabíjením. Kvalita zvuku bude se 14.2 mm audio drivery výborná a podporovány jsou kodeky SBC a AAC. Připojení pomocí Bluetooth 5.0 pak šetří výdrž a na jedno nabití tak sluchátka dají až 5 hodin provozu, nebo 20 včetně boxu. Ovládání je dotykové s automatickou detekcí vložení do ucha. Cena je nastavena jen na 39.99 euro a první prodeje by měly vypuknout už 20. července.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.