Na dnešní velké akci Xiaomi došlo i na uvedení nových telefonů, i když se opět jedná jen o globální varianty již existujících modelů. Firma oficiálně ukázala hned trojici super levných telefonů Redmi, ale první z nich v podobě Redmi 9 už na našem trhu je, takže jej můžeme klidně vynechat. Ale pokud máte hluboko do kapsy, tak už velmi brzy budete mít  na výběr i ještě levnější sourozence Redmi 9C a Redmi 9A. A o mnoho levněji už to opravdu nepůjde.

Oba telefony toho mají hodně společného, protože mají například identicky 6,53-palcový displej s drobným „vykousnutím“, HD+ rozlišením 1600 x 720 pixelů a poměrem stran 20:9. Stejně tak je shodná 5Mpx selfie kamerke nebo 5000 mAh kapacita baterie, ale v této souvislosti musíme zmínit i jeden znatelný krok zpět. Minulá generace Redmi 8A podporovala 18W nabíjení a ta současná pouhých 10W, což rozhodně nepotěší. Alespoň se nezapomnělo na sluchátkový jack nebo IR blaster, ale spokojit se musíme stále s dinosauřím micro-USB portem.

Redmi 9C

Redmi 9C je tím papírově výkonnějším a lépe vybaveným z dvojice, protože má pod kapotou procesor Mediatek Helio G35 a existuje kromě základní 2 GB + 32 GB paměťové varianty i v použitelnější 3 GB + 64 GB verzi. Navíc má hned trojici zadních fotoaparátů v sestavě 13 Mpx + 5 Mpx makro + 2 Mpx hloubka pole. A na zádech má také čtečku otisků prstů. Na výběr je z trojice barev (černá, modrá, oranžová) a na trh dorazí na konci července. Ceny jsou nastaveny na 119 euro a 139 euro za jednotlivé verze.

Redmi 9A

A teď k tomu zcela nejlevnějšímu ze současné generace Xiaomi. Procesorem je Mediatek Helio G25 a existuje jen jediná 2 GB + 32 GB paměťová verze. Zadní fotoaparát má jediný 13 Mpx senzor a zapomenout můžete také na čtečku otisků prstů. Lehce jiné jsou i barvy, kdy namísto oranžové je k mání modrozelená kombinace. Cena je také ještě o fous nižší a s 99 eury se dostaneme pod psychologickou stovkovou bariéru. Ale osobně bych minimálně pár peněz přihodil alespoň na Redmi 9C. Ale to je samozřejmě na volbě zákazníka.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.