Lu Weibing, generální ředitel společnosti Redmi, zveřejnil první obrázek nového smartphonu na své stránce čínské sociální sítě Weibo. Mimo jiné uvedl: „Můj přítel mi přinesl nový Redmi telefon a já jsem tajně pořídil fotografii …“. A spekuluje se, že se jedná o model Redmi K30 Ultra.

CEO Redmi láká na nový smartphone

I když se zdá být nemožné z této fotografie vyvodit nějaké závěry, jedna věc je jasná – Lu Weibing znovu láká veřejnost na bezprostřední oznámení nového smartphonu od Redmi. To znamená, že v následujících dnech budou fanoušci této značky bombardováni nejrůznějšími druhy hádanek, které budou odkrývat podrobnosti o tomto zařízení kousek po kousku.

Je možné, že mluvíme o modelu Redmi K30 Ultra, jehož zmínka byla nalezena v kódu MIUI 12. Podle neoficiálních informací dostane smartphone čtyři zadní kamery s hlavním senzorem s rozlišením 64 megapixelů, vysouvací přední fotoaparát a MediaTek Dimensity 1000 SoC.

Jeho displej bude mít obnovovací frekvenci 120 nebo 144 Hz a 4 500 mAh baterie bude podporovat nabíjení 33 wattů.

Od nezávislosti značky Redmi na Xiaomi tato společnost vydala pár zajímavých smartphonů. Zpočátku bylo Redmi vnímáno jako telefony pro „entry-level“ až segment střední třídy, zatímco Xiaomi se zaměřovalo na své vlajkové lodě. S příchodem série Redmi K se však některá její zařízení snadno dají zařadit do kategorie vlajkových lodí. Je zajímavé, že řada Redmi K má prozatím pouze označení „30“. Máme Redmi K30 (verze 4G a 5G), Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G Racing Edition a Redmi K30i 5G. A nyní se zdá, že by Redmi K30 Ultra mohlo být na cestě.

Redmiu K30 ULTRA nebo Redmi K40?

Existují spekulace, které ale říkají, že název chystaného telefonu nebude K30 Ultra, ale K40. Podle populárního uživatele sítě Weibo, Digital Chat Station, Redmi pracuje na smartphonu, který bude pohánět chipset MediaTek Dimensity 1000 (MT6889). Tvrdí také, že toto zařízení bude mít 144Hz LCD displej, stejně jako 64MP (Sony IMX686) a vysouvací přední kameru. Kromě toho tento smartphone přijde s kapacitou baterie 4500 mAh, která bude podporovat rychlé nabíjení 33 W.

Specifikace jsou tedy veskrze identické. A mnoho lidí tvrdí, že by se mohlo jednat o model Redmi K40. Nedávné info od XDA však ukazuje, že existuje pravděpodobnost, že Redmi ještě není připraveno upustit od označení „30“. Ať je to tedy jak chce, a dočkáme se Redmi K30 Ultra nebo Redmi K40, je jasné, že se bude jednat o zajímavý telefon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.