Samsung se chystá během své akce Galaxy Unpacked dne 5. srpna představit více nových smartphonů a příslušenství. Zdá se ale, že skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 2 bude chybět.

V srpnu se nedočkáme modelu Samsung Galaxy Z Fold 2

Událost Galaxy Unpacked naplánovaná na 5. srpna bude příležitostí pro Samsung představit mnoho produktů. Zjevně se dočkáme řady Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra, 5G varianty Galaxy Z Flip, tabletů Galaxy Tab S7 / S7 +, chytrých hodinky Galaxy Watch 3 a sluchátek Galaxy Buds Live.

Očekávalo se také, že to bude i čas představení Galaxy Z Fold 2. Jedná se o nový skládací smartphone. Zdá se však, že jeho oficiální představení začátkem srpna je nyní ohroženo.

Samsung Galaxy Z Fold 2

Max Weinbach z XDA Developers totiž spekuluje, že smartphone zdaleka ještě není optimalizován. Především jeho firmware zdaleka není připraven na spuštění v září tohoto roku.

To nemusí být nutně špatná věc, protože Samsung chystá mnoho produktů. A především se bude i nadále soustředit na špičkovou řadu Galaxy Note 20. Samsung Galaxy Z Fold 2 může být předmětem prezentace o něco později. Navíc jen málo konkurentů je schopno uvést na trh skládací smartphone.

Galaxy Z Fold 2: Čekání pokračuje

Max Weinbach se domnívá, že Samsung nemůže spustit telefon ve stavu, v jakém je jeho firmware. Spekuluje však, že by Samsung mohl na konci akce 5. srpna předvést ukázku Fold 2, případně tento model bude úplně ignorovat.

Ať tak či onak, čekání pokračuje a tyto změny nás nutí uvažovat, že by Samsung mohl představit zařízení na konci září nebo začátkem října společně s vydáním Fan Edition modelu S20.

Z Fold 2 byl spatřen na 3C certifikaci v Číně s 25W nabíječkou. Zařízení by mělo mít číslo modelu SM-F9160 a mělo by být dodáváno s duální baterií s konfigurací 2 275 a 2 090 mAh.

Jak již bylo řečeno, akce Unpacked 5. srpna je potvrzena a očekává se, že předváděcími trháky budou Note 20, Note 20 Ultra, Galaxy Z Flip 5G a Galaxy Buds Live TWS. Počkejme si ale ještě na oficiální potvrzení.

Budeme vás však nadále informovat o všech novinkách ohledně nadcházející druhé generace skládacího smartphonu Samsung Galaxy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.