Globální trh s mobilními telefony se pomalu začíná vzpamatovávat z těžkých úderů, které mu uštědřila epidemie koronaviru. Spousta výrobců byla donucena ke změnám plánovaných vydání různých modelů a čínské Lenovo rozhodně nebylo výjimkou. Ale podle všeho už se zase začínají dostávat do provozní teploty, protože jsme měli možnost hned několik novinek během července. Hned na začátku to byla Motorola One Fusion, kterou pak následovaly i Moto G 5G Plus a Motorola One Vision. A ještě asi nemají dost, protože se šušká i o brzkém příchodu Moto G9 Plus.

Alespoň tomu napovídá listing jednoho ze španělských obchodů, kde se tento telefon objevil dokonce už i s připnutou cenovkou. Základní verze by měla stát 227.15 euro a za své peníze dostaneme 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. To je ale bohužel všechno, co lze z listingu vyčíst, tedy kromě klasické podpory dual SIM. Ale to je pro řadu Moto G zcela normální, takže se to nedá pokládat za žádné překvapení. Na další informace si tak budeme muset ještě chvíli počkat.

Listing samotný dokonce nemá ani žádný přidružený obrázek k údajnému Moto G9 Plus, takže nemáme nejmenší tušení ani o designu. Podle ceny samotné lze ale odhadnout, že se nebude jednat o 5G model, protože nedávné Moto G 5G bylo představeno jen před pár dny a cenově sedí přece jen trochu výše. Takže asi žádný Snapdragon 765G a jemu podobní. Uvidíme do jaké kategorie nakonec tvůrci zabrousí, protože předchůdce Moto G8 Plus z října loňského roku se spokojil spíše jen s nižší střední třídou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.