Fanoušci značky OnePlus už mají určitě datum 21. července výrazně zakroužkované v kalendáři. V tento den se totiž konečně oficiálně představí veřejnosti dlouho očekávaný OnePlus Nord a my se už také nemůžeme dočkat. Nepůjde ale o jedinou představenou novinku, protože dnes na OnePlus fórech CEO firmy Pete Lau slíbil i nová bezdrátová TWS sluchátka OnePlus Buds. A podle jeho slov vypadají velmi nadějně, protože třeba vydrží na jedno nabití až 30 hodin provozu.

To je samozřejmě velmi silné vyjádření, které je nutné lehce rozpitvat, protože na sci-fi ještě tak úplně nevěříme. Udávaných 30 hodin provozu je samozřejmě počítáno včetně využití kapacity dobíjecího boxu, přičemž bez něj se vše smrskne „jen“ na 7 hodin. I tak velmi solidní. OnePlus Buds budou mít „half in-ear“ design s poměrně krátkou stopkou a budou také poměrně lehká se 4.6 g na sluchátka. A ani nabíjecí box se určitě nepronese, protože by měl vážit jen 36 g.

Pete Lau také slíbil extra pohodlí při dlouhém nošení a hlavně bonusové funkce při připojení k telefonům OnePlus. Jako je například režim s nízkou latencí podobnou drátovým sluchátkům při zapnutí herního režimu na telefonu. Na výběr bude kromě klasické černé barvy asi i modrá varianta, protože se v jednom z rozhovorů s šéfem firmy nová sluchátka už mihla. Cenu OnePlus Buds zatím neznáme, ale určitě nepůjde o závratnou sumu jako třeba u sluchátek od Applu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.