Minulý měsíc jsme se dozvěděli, že Samsung pracuje na další variantě Galaxy S20 nazvané Galaxy S20 Fan Edition. Nové zařízení má převzít nebo nahradit model Galaxy S Lite. Začátkem tohoto roku společnost Samsung představila Lite verzi svých vlajkových lodí S a Note. Nosnou myšlenkou, která stála za tímto novým krokem, bylo přinést zkušenost s vlajkovými loděmi i lidem, kteří nemají bezedné peněženky. Od té doby jsme o zařízení slyšeli i něco víc. A nově se pro účely benchmarkingu dostal tento model do databáze GeekBench.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition se Snapdragon 865 se objevil na Geekbench

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

I když stále nemáme žádné oficiální potvrzení o přesném názvu tohoto modelu, Samsung jej v současné době označuje jako Galaxy S20 Fan Edition. S tím, že se bude vyskytovat ve dvou číslech modelů, a to SM-G780 a SM-G781. První je globální varianta, zatímco druhá pro USA. Pokud jde o výpis, vidíme vlajkový chipset Snapdragon 865, což není překvapivé. I když bychom u osekané verze čekali něco lehce slabšího. Ale i dříve jsme viděli například S10 Lite s tehdejší vlajkovou lodí od Snapdragonu.

Zařízení se objevilo se 6 GB RAM a samozřejmě nejnovějším operačním systémem Android 10. Jeho výsledky byly následující – 737 bodů v jednojádrovém testu a 2619 ve vícejádrovém testu. Jak se očekávalo, více informací jsme se z Geekbench nedozvěděli. Ale to nevadí, v následujících týdnech by se mohly objevit další informace.

Kdy můžeme tento model očekávat?

To je zajímavá otázka a zatím na ni nemáme přesnou odpověď. Přestože některé zprávy naznačují jeho představení v říjnu, dosud o tom neexistuje žádný konkrétní důkaz. Je to i kvůli tomu, že společnost Samsung chystá řadu dalších zařízení. Mluvíme konkrétně o duu Galaxy Note 20, řadu Galaxy Tab S7, Galaxy Fold 2, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Watch 3 a Galaxy Buds Live. Je možné, že na velmi očekávané události Galaxy Unpacked bychom se mohli dozvědět více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.