Korejský Samsung plánuje na 5.srpna velkou představovací akci Galaxy Unpacked a původně se předpokládalo, že se na ní ukáže už i nástupce vlajkové linie ohebných telefonů. Podle dobře informovaných zákulisních zdrojů se tak ale nestane a Galaxy Z Fold 2 oficiálně spatří světlo světa až během září. Alespoň tak prozatím můžeme nabídnout poměrně masivní souhrn parametrů tohoto telefonu, který dali dohromady šikulové v ETNews. Samozřejmě nejde o oficiální informace, ale i tak vše vypadá velmi důvěryhodně.

Samsung Galaxy Z Fold 2 by měl po rozložení disponovat masivním 7.7-palcovým displejem a půjde o S-AMOLED panel s Y-OCTA technologií. Podporována by měla být 120 Hz obnovovací frekvence a displej bude krytý tenoučkým Ultra Thin Glass (UTG) sklem. Vnější displej by pak měl být 6,23-palcový s klasickou obnovovací frkevencí 60 HZ. Oba displeje pak budou mít „průstřel“ pro selfie kamerku a stejně jako minulá generace by měl telefon mít čtečku otisků prstů na boku přístroje.

Výrazně poskočí i fotografická výbava, protože zadní fotoaparát by měl být trojitý se 64 Mpx hlavním senzorem, který pak doplní 12 Mpx ultra-wide a 12 Mpx telefoto. Selfie kamerky se pak musí spokojit jen s 10 Mpx rozlišením. Telefon bude pohánět Snapdragon 865 Plus a k dispozici bude 256 GB nebo 512 GB vnitřní paměti. Baterie bude rozdělena na dvě části a celková kapacita by měla dosahovat 4365 mAh. A kromě 25W klasického nabíjení bychom se údajně měli těšit na 15W bezdrátové. Teď už jen nedostat infarkt při pohledu na cenovku a může se jednat o úspěšný kousek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.