Značky výrobců telefonů spadajících pod obří koncern BBK Electronics už prolomily bájnou hranici 100W pro rychlé nabíjení. Čerstvě se nám představilo IQOO se 120W verzí a zítra by měli pokračovat OPPO se 125W variantou. A Vivo nebo Realme budou také jen v těsném závěsu. Nemluvě o Lenovu, které se alespoň přiblíží 22. července se svým 90W nabíjením u herního modelu Legion. Ale na vavřínech neusnuli ani v Xiaomi a podle posledních zpráv už jde jejich 100W Super Charge Turbo do masové výroby.

Otázkou tak už jen zůstává, u kterého konkrétního modelu se odhodlají premiéru předvést. Podle všeho by si tento generační pokrok mohli schovávat pro designové Xiaomi Mi MIX 4, které by se po dlouhých měsících spekulací mohlo konečně předvést během letošního srpna. Alespoň si to myslí obvykle velmi dobře informovaný „leakster“ DigitalChatStation a my mu budeme věřit. Xiaomi na této 100W technologii pracují už drahnou dobu, takže lze předpokládat, že už se podařilo vychytat mušky a veškeré dětské nemoci.

Extrémní rychlosti nabíjení totiž rozhodně pro baterie nejsou ničím zrovna zdravým, nemluvě o zbytkovém odpadním teplu. Všichni zúčastnění se dušují, že je vše zcela vyřešené, ale budeme asi muset počkat na výsledky první generace podobných telefonů. Abychom se přece jen přesvědčili, že životnost baterií nedostane pořádnou ránu. Otázkou také zůstává reálná nutnost těchto extrémních výkonů, protože při 100W nabijete 4000 mAh kapacitu za pouhých 17 minut. Příjemné, ale nezbytně nutné v případě možné degradace baterií ? Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.