Znovuzrozená legendární Nokia se po prvotním rozmachu a úspěšných prodejích v poslední době lehce propadla. Firma v podstatě vzdala jakoukoli výrobu špičkových modelů a soustředila se jen na levné nebo maximální midrange kousky telefonů. K těm úplně nejdostupnějším patřila i Nokia 2.3 představená v prosinci loňského roku a podle všeho se pomalu schyluje k představení jejího nástupce. Ve výsledcích benchmarku Geekbench se totiž objevila nová Nokia 2.4 pod kódovým označením Wolverine.

I když by vzletné kódové jméno mohlo vzbuzovat naděje na něco výkonného, tak je opak pravdou. Nokia 2.4 bude opět bezesporu velmi levným kousek, protože výbava je na moderní poměry opravdu velmi základní. Původní procesor Mediatek Helio A22 nahradí jen drobně odlišné Helio P22. To pak doplní 2 GB RAM a 16 GB / 32 GB vnitřní paměti. Tato velmi dietní sestava hardwaru se pak samozřejmě odráží i ve výsledcích, kde Geekbench hlásí jen 136 bodů v single-core a 497 bodů v multi-core testech. Nic moc extra k vidění.

Mnohem zajímavěji ale vypadají další spekulace z dílny finské firmy. Podle všeho by se totiž Nokia měla stát jedním z prvních výrobců, kteří dostanou na trh telefon s čerstvě oznámeným procesorem Snapdragon 690. Ten by měl ještě zvýšit dostupnost 5G sítí i pro zákazníky s poloprázdnou peněženkou, protože by cenově měl být ještě levnější než Nokia 8.3. Uvidíme jak se vše vyvrbí, protože Nokia by si určitě zasloužila zase nějaký ten prodejní hit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.