Před pár dny jsme vás informovali o plánovaném představení nových notebooků řady Honor MagicBook Pro, založených na platformě AMD s čipy Ryzen 4000. To by mělo proběhnout podle všeho už 16. července a doplnit tak již existující podobné modely laptopů s čipy od Intelu 10th Gen. A dnes se na Twitteru objevily i hlavní specifikace nových modelů, které pochází od zasvěceného „leakstera“ @_rogame, který byl přesný i u minulé generace. Takže se mu rozhodně dá věřit.

A jeho informace mnohé jistě nepotěší, protože se v Honoru rozhodli pro mírně poddimenzované takty pamětí. Obě verze nového notebooku totiž budou mít jen 2666 MHz paměti, což je pro nové Ryzeny už opravdu málo. Oproti Intelu totiž dovedou využít mnohem lépe vyšší takty RAM a hodilo by se tak je podpořit. To se bohužel asi nestane a další nemilou zprávou je pak pravděpodobné „přivaření“ RAM modulů k desce, takže nebude možné je vyměnit. Podobné praktiky jsou nešvarem části výrobců a jdou zcela proti přání zákazníků.

Jinak ale parametry vypadají více než solidně se základní verzí využívající Ryzen R5 4600H spolu s 8 GB DDR4 RAM a 512 GB NVMe diskem od Samsungu. Vyšší verze pak opravdu pošle do boje našlapaný Ryzen R7 4800H se 16 GB DDR4 RAM a hned 1 TB NVMe diskem. Značky použitých SSD desků se údajně mohou měnit, ale každopádně by mělo vždy jít o velmi rychlé NVMe disky. Nikde ani slovo o grafice, takže bych se nedivil, kdyby se naplnily mé předpoklady a sázce na integrované Vegy přímo v Ryzenech. Honor MagicBook Pro i tak nezklame, zejména pokud bude levnější než verze s Intelem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.