Celá současná anabáze s pandemií koronaviru má na svědomí kromě zlikvidování ekonomiky mnoha států i některé pozitivní efekty. K těm patří určitě i vyšší zájem lidí o sledování vlastního zdraví, k čemuž se určitě hodí hodí i nějaká technologická „udělátka“ a gadgety. Kromě všemožných chytrých a méně chytrých zařízení také mimo jiné i poměrně specializované kousky. K těm patří určitě i pulzní oxymetr nebo bezkontaktní digitální teploměr. Oba gadgety v akci za velice slušné ceny na Aliexpressu a na výběr je i z několika dalších modelů.

A co přesně zvládne takový oxymetr ? Jednoduše řečeno jde o malé zařízení, které je vybaveno senzorem SpO2, který po přiložení prstů změří okysličení vaší krve. Hodit by se tak mohl hodit nejen astmatikům, ale také lidem s vysokým tlakem a aktivním sportovcům. Všem těm se po určité námaze nebo aktivním cvičení může hladina kyslíku v krvi snížit. Měření by mělo být provedeno v klidu a jeho výsledky se zobrazí na LED displeji. Na displeji se kromě saturace kyslíku v krvi zobrazí i aktuální tepová frekvence. Na Aliexpressu je v dnešní nabídce na výběr několik různých modelů a ceny začínají už na 7.92 dolarech.

Bezkontaktní digitální teploměr má IR senzor, takže jej stačí jen z bezpečné vzdálenosti 3 až 5 cm přiložit k čelu a změřit tělesnou teplotu jediným zmáčknutím tlačítka. Hodí se pro měření teploty jak u dětí, tak i u dospělých. Teplota je změřena během dvou sekund a a výsledek měření se objeví na LCD displeji. Ten je podsvícený a podle aktuální teploty se i zabarví. Při normální teplotě je displej zelený, při zvýšené a vyšší teplotě je žlutý a při vysoké horečce červený. Měřit lze buď ve stupních Celsia a nebo ve stupních Fahrenheita. Navíc je k dispozici i paměť až na 32 měření. Na výběr je hned deset různých modelů s cenami od 9.82 dolarů a dva jsou dokonce k doručení i z českého skladu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.