Skokové vylepšování rychlostí nabíjení není ničím novým a v poslední době hned několik velkých značek oznámilo plány na brzké odhalení nových technologií. Ty budou překonávat bariéru 100W a zkrátí nabíjení současných telefonů na ještě nedávno zcela nereálné časy. A první z těchto vlaštovek už byla oficiálně představena, protože světové prvenství v kategorii „nad 100W“ urvali IQOO, kteří představili svoji 120W FlashCharge nabíjecí technologii. S ní nabijete 4000 mAh baterii jen za směšných 15 minut…

 

Tedy abychom byli přesní, čínští Vivo předvedli 120W nabíjecí technologii na loňském MWC v Šanghaji, ale šlo jen o technologickou ukázku. To IQOO už jsou připraveni na komerční nasazení a první telefon z jejich stáje vybavený tímto nabíjením by měl spatřit světlo světa už možná během srpna. Že by šlo o IQOO Pro 3 5G vybavené Snapdragonem 865+ ? Každopádně nové nabíjení bude dalším slušným tahákem, protože dosažení 50 % baterie bude možné jen za 5 minut a 80 % pak za 10 minut. Neskutečné rychlosti.

Na představovačce IQOO byla technologie demonstrována na telefonu s duálním systémem baterií s unikátními 6C články. Baterie je efektivně rozdělena na 2 x 2000 mAh a každá z nich se zároveň nabíjí 5V/12A (60W), díky upravenému čipu pak dosahují dohromady 120W s 97 % účinností nabíjení. Speciálně upravené budou i nabíječky, protože podobné rychlosti samozřejmě povedou k extrémnímu zahřívání. A telefony samotné pak budou vybaveny kapalným chlazením k regulaci teploty vnitřních komponent. Další na řadě by pak měli být už pozítří OPPO s vlastní 125W technologií.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.