Asi by bylo zbytečné znovu připomínat, že za nedlouho bude představena řada Samsung Galaxy Note 20. Uvedení je naplánováno za začátek příštího měsíce a o chystaných telefonech toho už víme poměrně dost. Je také známo, že vlajkové telefony Samsung jsou nabízeny ve dvou verzí, respektive se dvěma typy procesorů. Procesory se liší podle toho, na kterých trzích jsou telefony nabízeny. Verze s čipsetem Snapdragon se prodává v Číně, USA a v Jižní Korei. Naopak verze s procesorem Exynos zpravidla míří do Evropy, na střední Východ a do Afriky. Ani řada Galaxy Note 20 na tom nebude jinak.

Takže pokud jste doufali, že řada Samsung Galaxy Note 20 doputuje do Evropy s procesorem Snapdragon 865 nebo jeho „plusovou“ verzí, musíme vás zklamat. Prostě se podobně jako u řady Galaxy S20 připravte na čipset Exynos 990. Tedy aspoň to tvrdí nám dobře známý tipař z XDA Developers, Max Weinbach, na svém twitterovém účtu. Podařilo se mu rozebrat firmware telefonů a informaci o tom, že by modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra měly SD865+ nenašel. Poběží totiž na zmiňovaném Exynos 990.

A to jistě nepotěší, protože se původně odhadovalo, že chystaná řada Note by mohla být osazena Snapdragonem 865+ a Exynosem 992. Zda použití Exynosu 990 je krokem správným směrem může být poměrně diskutabilní. Procesor je totiž v rámci výkonu poměrně na nižší úrovni, a to zejména u GPU, než modely z dílen Qualcomm. Ostatně už u řady S20 projevovala řada uživatelů v tomto směru určitou nespokojenost a prodejnost řady není příliš uspokojivá. Navíc když k tomu přičteme i to, že podle tipařů bude chystaná řada Note výrazně dražší, bude poptávka po nových telefonech určitě nižší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.