Před pár dny odhalil kolega Martin kompletní specifikace chystaného telefonu OnePlus Nord. Ten by měl být jakýmsi návratem k tomu, s čím kdysi společnost OnePlus začínala. Tehdy byl jejich první telefon „vrahem vlajkových lodí“. Měl skvělé parametry za výtečnou cenu a způsobil značný rozruch. Ovšem postupem času a s navyšováním cen telefonů zaznamenala společnost OnePlus odliv fanoušků. Ráda by se zas vrátila na výsluní jejich přízně a tu by měl zajistit právě nový model Nord. Ovšem je docela možné, že se chystá i jeho „odlehčená“ verze OnePlus Nord Lite.

Samozřejmě název OnePlus Nord Lite je zatím jen spekulativní a vychází z toho, že se na Geekbench objevil model s kódovým označením OnePlus BE2028. Nejde ale o model Nord, a to hlavně proto, že tento testovaný přístroj je osazen procesorem Snapadragon 690. Ve své podstatě je tento procesor stejný jako čipset SD765, kterým by měl být osazen standardní Nord, má jen poněkud pomalejší GPU Adreno 619. Tvoří jej dvě jádra Cortex-A77 s taktem 2,0 GHz a šest jader Cortex-A55 s taktem 1,7 GHz.

Na Geekbench byl tento telefon testován s 6 GB operační paměti a operačním systémem Android 10. Standardní Nord by měl mít minimálně 8 GB operační paměti. Samozřejmě je tu i možnost, že referenční data ve výpisu Geekbench jsou chybná. Ale určitě by bylo fajn, kdyby výrobce připravil ještě jednu verzi, která by mohla mít ještě přijatelnější cenu. A vzhledem k tomu, že je potvrzeno, že název Nord je označením pro celou řadu cenově dostupných telefonů s dobrými parametry, můžeme doufat, že se dočkáme více než jednoho modelu této řady.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.