Xiaomi se s chytrými náramky Mi Band trefili přesně do černého, protože se jedná o velmi dostupné chytré nositelnosti s dobrými funkcemi a skvělým zpracováním. S každou další generací pak postupně ukusovali větší a větší podíl z koláče mobilního trhu. A Mi Band 4 už je s námi přes rok, takže je už pomalu čas na lehké bilancování a tvůrci se s ním nezapomněli pochlubit na svém oficiálním Twitteru. Přece jen světového prvenství se nedosahuje každý den.

Podle zprávy renomované agentury Canalys se totiž Xiaomi Mi Band 4 stal nejprodávanějším chytrým náramkem na světě v rozmezí třetího kvartálu 2019 až konce prvního kvartálu 2020. To už je poměrně solidně dlouhé období a firma si tak určitě zaslouží pochvalu. Narůstající popularita se dá ilustrovat časem nutným k dosažení milionu prodaných kusů. Původní Mi Band z roku 2016 na to potřeboval 9 měsíců, Mi Band 2 pak jen dva měsíce a Mi Band 3 pouhých 17 dní. Nu a Mi Band 4 to zvládl jen za 8 dní. Slušný oddíl.

Teď už jsou ale fanoušci na globálním trhu natěšení na příchod nové generace Mi Band 5, která by měla být představena asi už příští týden. V Číně už je tento chytrý náramek k dostání hezkých pár týdnů a také tam trhá prodejní rekordy. Dočkáme se nejen většího displeje a lepších senzorů, ale i spousty dalších vychytávek a vylepšení. Situace s NFC čipy je sice stále hodně na vodě, ale optimisté neztrácejí naděje. Každopádně půjde určitě i u nás o prodejní hit, zejména vzhledem k určitě velmi dostupné ceně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.