Wear OS od Googlu patří k největším a nejdůležitějším systémům na poli mobilních nositelností. Nabízí opravdu obří porci flexibility a funkcí, takže není divu, že mu důvěřuje celá řada velkých jmen na trhu. V posledních měsících se ale zdálo, že ho Google trochu zanedbává, protože přece jen poslední generační aktualizace byla na Android 9 Pie v listopadu 2018. Naštěstí ale můžeme hodit všechny obavy z okna, protože tvůrci oficiálně potvrdili, že se pracuje na aktualizaci na Android 11.

Zástupci Googlu to potvrdili při diskuzi AMA (Ask Me Anything) na Redditu, takže už máme černé na bílém, že Wear OS skočí z Android 9 přímo na Android 11. Navíc se rozhovořili i o velkých plánech a nadšení pro tuto platformu pro chytré hodinky a náramky. Což je určitě dobrým znamením, protože se někdy k tomuto systému chovali lehce macešsky. A dokonce potvrdili i to, že Wear OS verze založená na Androidu 11 bude mít přístup k většině Androidích API, takže se sestava podporovaných a upravených aplikací určitě ještě výrazně rozroste.

Android 11 je zatím dostupný pro uživatele a vývojáře obecně jen v beta verzi, ale oficiální představení by už nemělo být až tak vzdáleno. Podle všech zasvěcených odhadů by měl být systém vypuštěn ve finální podobě už 8. září, což koresponduje i s loňským datem minulé generace. Samozřejmě ho ale okamžitě po vydání dostanou jen telefony řady Google Pixel a ostatní si budou muset pár týdnů (nebo spíše měsíců) počkat, až systém adaptuje pro vlastní potřeby i výrobce jejich telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.