Před pár dny se na webu objevily první obrázky údajného chystaného ohebného telefonu Huawei Mate V. Ty pocházely z patentové žádosti čínské firmy a odhalovaly „véčkový“ design podobný třeba Razoru od Motoroly nebo Samsungu Galaxy Z Flip. A protože samotné patentové obrázky jsou poměrně suchopárné, tak šikulové z LetsGoDigital raději na jejich základě vytvořily rendery. A pokud by telefon tak skutečně vypadal, tak půjde opravdu o pořádného krasavce.

Huawei Mate V toho má koncepčně poměrně hodně společného právě se Samsungem Galaxy Z Flip, ale najdeme i zásadní rozdíly. Sekundární displej je jednoznačně větší a hlavně by telefon měl mít velmi impozantní sestavu fotoaparátů. Zadní kombo ukazuje hned čtveřici senzorů, což je pro ohebný telefon zatím vskutku mnoho. Selfie kamerka je pak skryta v poměrně velkém „vykousnutí“ displeje, ale zase bude místo i pro veškeré senzory se vším všudy. A vrabci na střeše si opatrně cvrlikají i o možném použití 120 Hz displeje.

Firma už si název Huawei Mate V také zaregistrovala třeba na evropském úřadu duševního vlastnictví (EUIPO). Podle prvních odhadů by se tento kousek mohl představit spolu s novou generací vlajkového ohebného Huawei Mate Xs, takže někdy na podzim. Samozřejmě jde stále jen o spekulace založené na pouhém patentu, takže se vše včetně výbavy nebo designu telefonu může ještě stokrát změnit. Ale asi s námi budete souhlasit, že dnešní rendery vypadají prostě skvěle.