Dceřiná odnož Huawei se činí kromě telefonů i na poli s notebooky a modely Honor MagicBook patří nejen k velmi úspěšným, ale i povedeným. V květnu jsme tak měli možno vidět představení nové řady Honor MagicBook Pro 2020 postavených na platformě procesorů Intel 10th Gen. Ale protože žijeme opět v době duálnosti procesorových gigantů, tak musí samozřejmě dojít i na verzi využívající AMD. A právě představení nových kousků s procesory řady Ryzen 4000 bylo naplánováno na 16. červenec.

Procesory řady Ryzen 4000 založené na 7 nm litografii znovu posunou výkon i šetření baterie o kus dál a první ohlasy jsou na ně jen a jen pozitivní. Analytici očekávají, že nové MagicBooky by měly v podstatě kopírovat Pro 2020 verzi s Intelem, protože design a velká část výbavy by měly být stejné. Otazníkem zůstává možná jen grafická karta, protože Intelácké modely mají samostatnou GeForce MX350. Nové Ryzeny však mají velmi solidní vlastní integrované GPU Vega, který jsou slabší v podstatě jen o fous. Navíc by to mohlo znamenat výrazné snížení ceny.

 

Konkrétně se očekávají minimálně verze nového notebooku, kromě základního Ryzenu 5 4500U bude asi i pokročilejší Ryzen 7 4700U. A optimisté dokonce naznačují i možnost Ryzenu 7 4800U s jádry šplhajícími až na 4.2 GHz taktu. Tvůrci už také potvrdili přítomnost 65W nabíjení, takže se na 50 % baterie dostanete údajně jen za 30 minut. Vše tak vypadá na další skvělé modely od Honoru a osobně čekám opravdu cenu nižší než u modely s Intelem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.