Telefony značky Redmi jsou vždy mezi těmi nejdostupnějšími napříč kategoriemi a ta nejnižší z nich samozřejmě také není výjimkou. Řada „A“ už odedávna nabízí ty nejlevnější telefony tohoto výrobce a s poslední generací Redmi 9A tomu není jinak. Takže pokud hledáte opravdu to nejlevnější z poslední generace telefonů od Xiaomi / Redmi, tak nemáte jinou možnost než sáhnout právě po tomto kousku. A my ho pro vás dnes máme v předprodejích na Gearbestu za velmi zajímavou cenu.

Redmi 9A v porovnání s minulými generacemi narostl a teď už jde o poměrně standardně velký model se 6.53-palcovou úhlopříčkou, HD+ rozlišením 1600 x 720 pixelů a decentním kapkovitým vykousnutím. Vše pohání procesor Helio G25 od Mediateku, který doplní 2 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. Vzhledem k nutným škrtům ve výbavě také opět není k dispozici čtečka otisků prstů a musíte se spokojit jen s osamělým 13 Mpx zadního fotoaparátem nebo 5 Mpx selfie kamerkou. Na úrovni je ale 5000 mAh kapacita baterie, takže telefon opravdu něco vydrží.

V předprodejích na e-shopu Gearbest se samozřejmě jedná o globální verzi Redmi 9A, která je vybavena veškerými LTE frekvenci potřebnými na našem území. Na výběr máte ze zelené nebo šedé barevné varianty a speciální nízká předprodejová cena je jen 99 dolarů. Odeslání by mělo proběhnout zhruba někdy za týden, takže bez velkého čekání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.