Čínský gigant Huawei spoléhá u drtivé většiny svých produktů na čipy z vlastní stáje. A z Hisilicon Kirin se během let staly velmi solidní kusy, které například dlouho vedly na poli umělé inteligence. Sice občas stále lehce zaostávají v grafickém výkonu, ale celkově jde o skvělé kousky křemíku. Je tak skoro s podivem, že se firma až doposud nezajímala o pořádnou prezentaci a procesory Kirin neměly ani pořádné logo. Tedy jen velmi základní malou rudou vlaječku, která opravdu nikoho neohromila.

Časy se ale mění a možná už hlavounům Huawei došlo, že i na líbivé grafické prezentaci také záleží úspěch produktu. A protože jsou zrovna uprostřed vlny registrace ochranných známek například na „Huawei Mate V“, „Ark Compiler“ nebo „MateStation“, tak rovnou přihodili i jednu s novým logem Kirinů. Jedná se o vesele vypadajícího hybrida draka s jednorožcem, protože odkdy má drak kopyta ? Každopádně se dali na cestu poměrně přívětivě působícího loga, které navozuje spíše dětskou atmosféru.

Ale nezapomněli ani na existující minimalistické logo Kirinů, protože je stále viditelné na hrudi dračího mutanta. Je však nutné mít na paměti, že se jedná stále pouze o zaregistrování ochranné známky, které podobně jako patenty slouží často jen jako zástupná blokace. Takže dokud neuvidíme dráčka přímo na nějakém oficiálním dokumentu od Huawei, tak neuvěříme. Čínská firma by asi raději momentálně řešila jen podobné drobné problémy než právě probíhající komplikace právě s výrobou čipů Kirin vzhledem k zákazu spolupráce s taiwanskými TSMC. Tak aspoň mají čipy Kirin nové logo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.