V druhé polovině loňského roku společnost Huawei poprvé představila svůj vlastní operační systém Harmony OS. Ten vznikl v důsledku amerických sankcí a omezení používání operačního systému Android, respektive služeb a aplikací Google. Od té doby je systém neustále rozšiřován a vylepšován. Na samotné nasazení do Huawei zařízení se ovšem stále čeká. V dohledné době bychom se ale mohli dočkat další verze tohoto systému.

Podle zprávy Science and Technology Innovation Express News je Huawei připraven představit Harmony OS 2.0 na začátku září/septembra na akci Huawei Developer Conference. Tato nová verze operačního systému bude kromě telefonů zaměřena i na další produkty. Mělo by jít o nositelnosti, počítače, televize a také automobily. To jen potvrzuje původní rozhodnutí Huawei o plně propojeném a propojitelném systému, který by fungoval napříč širokým spektrem produktů.

Spuštění této nové verze Harmony OS má jistě své opodstatnění, protože poměrně nedávno zástupci Huawei oznámili, že se chystají vstoupit na trh s počítači a dalšími produkty, které budou poháněny procesory HiSilicon. Navíc připravují na říjen/okóber i další generaci hodinek Mate Watch, které by měly údajně běžet na systému Harmony. V souvislosti s rozšiřováním portfolia a rozšiřováním operačního systému si Huawei nechala patentovat několik obchodních názvů. Za všechny jmenujme například HarmonyOS Connected nebo HarmonyOS linked. Proslýchá se také, že třetí verze systému bude připravena v příštím roce pro reproduktory, sluchátka, VR brýle a několik dalších zařízení.