Značka IQOO spadá skrze mateřské VIVO do skupiny obřího koncernu BBK Electronics a jde tak o další příspěvek do stáje velmi dostupných výkonných telefonů. Sice zatím nejsou dostupné v našich končinách, ale můžeme jen doufat ve změnu, protože by slabším jedincům při pohledu na ceny těchto telefonů mohly začít téct sliny. Poměr cena / výkon je totiž fantastický a za jejich výbavu by se nemusely stydět daleko dražší modely. A to je přesně i případ dnes představeného IQOO Z1x.

IQOO Z1x může nabídnout 6,57-palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením a protáhlým poměrem stran 20:9. Absence AMOLED displeje je sice mírným mínusem, ale displej to kompenzuje 120 Hz obnovovací frekvencí nebo podporou barevného gamutu P3. Jen to samozřejmě také znamená čtečku otisků prstů na boku telefonu a ne přímo v displeji. Tělo je pak kryté sklem na obou stranách a 16 Mpx selfie kamerku najdeme v „průstřelu“ v pravém horním rohu.

Telefon pohání procesor Snapdragon 765G spolu se 6 GB / 8 GB LPDDR4X RAM a 64 GB / 128 GB / 256 GB vnitřní UFS 2.1 paměti. Za zmínku pak stojí i speciální kapalné chlazení nebo reproduktory s prostorovým zvukem. Zadní fotoaparát je trojitý s kombinací senzorů 48 Mpx f/1.79 + 2 Mpx makro čočka + 2 Mpx senzor pro hloubku pole. Neurazí ani 5000 mAh kapacita baterie se 33W rychlo-nabíjením. A nezapomnělo se ani na 3.5mm audio jack. Telefon je z velké části směřován na hráče, takže je k dispozici i celá řada speciálních herních technologií a vychytávek.

To pravé ořechové ale přijde teprve při pohledu na cenu nových modelů. Základní 6GB+64GB verze IQOO Z1x totiž přijde v přepočtu jen na skvělých 228 dolarů. A i nejvyšší 8GB+256GB varianta stojí jen 329 dolarů, takže nejde o nic předraženého. Asi prostě slušný oddíl. Že by se vám něco podobného líbilo i u nás ?