Vysoké obnovovací frekvence displejů mobilních telefonů už se pomalu zabydlely na trhu a asi každý kdo ochutnal tohoto ovoce, tak netouží k návratu k 60 Hz. Vyšší frekvence ale s sebou nese také vyšší energetické nároky, takže baterie dostane více zabrat. Proto je velmi zajímavá informace o nové technologii displeje vyvinuté firmou CSOT (China Star Optoelectronics Technology aneb Huaxing Optoelectronics, dceřiná společnost TCL) s dynamickou obnovovací frekvencí.

Tento nový panel od CSOT totiž nabízí dynamickou změnu obnovovací frekvence v závislosti na typu činnosti a zátěže. Rozmezí je od 30 Hz až po 120 Hz, takže nebude problémem vysoká škálovatelnost. Pro herní využití či třeba sledování videa by displej pracoval se 120 Hz a na prohlížení statických obrázků nebo třeba čtení by stačilo jen 30 Hz. Podle tvůrců tak úspora baterie může dosáhnout až 18 %, což určitě není zanedbatelné. Zejména v dnešní době velmi „nenažraných“ výkonných součástek.

Vyšší obnovovací frekvence by také podporovaly 240 Hz samplovací frekvenci, takže by nehrozily ani problémy s rozmazáním pohybu a podobné. Předvedený panel má 6.53-palce s FullHD rozlišením a jsem 500 nitů, přičemž podle tvůrců už je připraven k masové výrobě. V přípravě už je ale i 144 Hz verze této dynamické technologie, která bude ještě zajímavější. Tak uvidíme, zda po této technologii skočí někdo z velkých jmen mobilního průmyslu, nebo zda půjde jen o výkřik do tmy.