Není pochyb o tom, že řada Redmi K30 na sebe upoutala pozornost mnoha potenciálních kupců. První modely byly vydány na konci loňského roku. A letos byly postupně představovány další telefony této řady. Spojuje je především velmi dobrý poměr cena/výkon, a to ať už sáhnete po kterémkoli z nich. Nyní výrobce hlásí, že prodeje celé řady překročily v Číně hranici 3 milionů prodaných kusů.

Jde sice o obrovské číslo, ale musíme vzít v potaz i to, že řada Redmi K30 je na trhu už sedm měsíců. Tedy od procince/decembra 2019. V té době byly představeny standardní verze K30, kdy jedna z nich měla podporu 5G sítí a ta druhá podporuje 4G. Hlavně model s 5G dostal skutečně luxusní cenu. Ta začínala na 284 dolarech. Kromě ceny o něj byl zájem i proto, že jako první telefon značky podporuje 5G v obou standardech SA i NSA. Má procesor Snapdragon 765G a 64 MPix snímač Sony IMX686 u zadního fotoaparátu.

V březnu/marci Redmi hlásí, že se telefonů Remi K30 prodalo přes milion kusů. Ovšem v tomtéž měsíci byly představeny modely Redmi K30 Pro a K30 Pro 5G Zoom Edition. Oba telefony patří mezi prémiové stroje s procesorem Snapdragon 865. V květnu/máji byla řada K30 rozšířena o Redmi K30 5G Racing Edition s procesorem Snapdragon 786G. Ve stejném měsíci byl vydán i model Redmi K30i 5G, který stojí zhruba 213 dolarů. Fanoušci značky mají tedy z čeho vybírat a proto není divu, že se na čínském trhu telefony řady K30 prodávají tak dobře. A to ještě nejsou všechny trunfy řady K30 vyčerpány, protože se očekává i představení modelu K30 Ultra s procesorem Dimensity 1000+.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.