Přestože stále čekáme na vydání telefonu Google Pixel 4A, víme, že letos na podzim bude vydána řada Google Pixel 5. A právě na model Pixel 5 se dnes zaměříme. Na stránkách Pigtou se totiž objevily exkluzivní renderované obrázky, které by mohly odtajnit design chystaného telefonu. Podle renderů se zdá, že by si letošní Pixely měly podržet vzhled těch loňských.

K renderovaným snímkům Google Pixel 5 přidáme i pár informací o odhadovaných parametrech. Ty je však potřeba brát s rezervou, výrobce zatím vše drží pod pokličkou. Telefon by měl mít rozměry 144,6×70,4×8 mm. V místě, kde je uložen zadní fotoaparát by se měla tloušťka zvednout na 9,5 mm. To by tedy mohlo znamenat, že Pixel 5 bude o něco málo menší než iPhone 11.

V rámci designu bychom zde měli stejně jako loni nalézt čtvercový modul zadního fotoaparátu. Naopak by se na zadní panel měl vrátit snímač otisků prstů, který u loňských Pixelů chyběl. K odemknutí telefonu bylo nutno použít funkci biometrického snímání obličeje. Podle rozměrů bychom mohli tipnout na 5,5 palcový displej, který obklopují poměrně silné rámečky. V levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru. Rohy přístroje jsou oblé. Na spodní hraně je USB-C port a mřížka reproduktoru. Audio jack bude zřejmě chybět. I letošní Pixely pravděpodobně dostanou hliníkový rám a skleněný zadní panel. Představení telefonu se odhaduje na konec září/septembra nebo na začátek října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.